فرانسه مهد عطر

مهد عطر جهان

فرانسه مهد عطر

معروف‌ترین عطرهای فرانسه

فرانسه مهد عطر و ادکلن در جهان است و برخی از بهترین عطرهای جهان، برندهای عطر فرانسوی مانند کریستین دیور، چنل (شنل) و لویی‌ویتون و… هستند. فرانسه یکی از مهم‌ترین پیشتازان در صنایع مد و عطرسازی است. در فرانسه نیز هم‌اکنون پاریس به عنوان مرکز صنعت عطر شناخته می‌شود اما در گذشته عطرهایی بسیار خوشبو در شهر کوچک گرس (در فرانسه) ساخته می‌شده است. وجود گیاهان خوشبویی مانند گل یاس، رز و اسطوخودوس در فرانسه، به پیشرفت و شهرت صنعت عطرسازی در فرانسه کمک بسیاری کرده است.

فرانسه مهد عطر و ادکلن در جهان است فرانسه در صنعت عطرسازی بسیار پیشتاز بوده و شرکت‌های مشهوری در این حوزه در فرانسه فعالیت می‌کنند. در ادامه به برخی از معروف‌ترین برندهای عطر فرانسه می‌پردازیم:

نینا ریچی

شرکت نینا ریچی (Nina Ricci) در سال ۱۹۳۲ تأسیس شده و در حال حاضر این عطر یکی از مشهورترین برندهای عطر در فرانسه است.

جیوانچی وری ایرزیستیبل

عطر givenchy very irresistible در سال ۲۰۰۳ در فرانسه معرفی شد و یکی از مشهورترین برندهای عطر فرانسوی است.

ایوسن‌لورن اوپیوم

افرادی که از عطر Yves Saint Laurent Opium استفاده می‌کنند به خوبی درک کرده‌اند که رایحه این عطر شما را به قرن‌ها قبل می‌برد زیرا در آن زمان از میوه‌ها در ساخت عطر استفاده نمی‌شد. این عطر بسیار خوشبو بوده و مانند مخدرها شما را به خود معتاد می‌کند!

پاکو رابان (مدل لیدی میلیون)

مدل لیدی میلیون (lady million) برند پاکو رابان (Paco Rabanne) یکی از محبوب‌ترین عطرهای فرانسوی است که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد. این عطر گرم و شیرین و با رایحه‌ای بر پایه گل‌هاست.

کوکوشنل مادمازل

کوکو شنل Chanel Coco Mademoiselle عطری بسیار خوشبو و نماد یک دختر فرانسوی است (شیک، باکلاس و امروزی). این عطر شامل رایحه‌های مختلفی از میوه‌های مختلف بوده که تم فرانسوی آن بسیار مشهود است. رایحه این عطر بسیار مرموز بوده و به هیچ رایحه‌ای شباهت ندارد.

تاریخچه عطرسازی در فرانسه

فرانسه مهد عطر و ادکلن در جهان است کشور فرانسه یکی از صنعتی ترین و متمدن ترین کشورهای جهان است.
با توجه به نوشته های تاریخی گذشتگان بر این باور بودند که فرانسوی ها جزو کثیف ترین جوامع بشری بوده اند.
به صورتیکه شاید در طول ماه یکبار هم به حمام نمیرفتند. به همین دلیل با توجه به اینکه فرانسه همیشه زبانزد فرهنگ و تمدن و… بوده اما همیشه در بحث نظافت حرفی برای گفتن ندارند. شهر گراس پایتخت عطر جهان است.گراس شهری در جنوب فرانسه است. این شهر به دلیل وجود دشت های وسیع گل که شاید به کیلومترها نیز وسعتشان برسد به این نام شناخته شده.
شاید دلیل اصلی این نام گذاری هم همین باشد که اکثر تولیدکنندگان و کمپانی های عطر سازی جهان در این شهر اقدام به فعالیت میکنند.